Green Machine

” Zielona Maszyna ” to krok w nowoczesność pod względem ekologicznym, technologicznym oraz ekonomicznym.

Panolin ECLs

Panolin ECLs to w pełni syntetyczne, wysokosprawne środki smarne charakteryzujące się:

  • Bardzo dobrymi właściwościami przeciwzużyciowymi
  • Znakomitą stabilność  oksydacyjną, wydłużoną żywotnością

Do GREEN MACHINE zaliczane są środki smarne PANOLIN posiadające co najmniej jedną z następujących właściwości:

Panolin_HLP_Synth_biodegradowalno____

Biodegradowalność i/lub nietoksyczność dla środowiska wodnego, potwierdzone zróżnicowanymi testami i certyfikatami ekologicznymi.

Panolin_HLP_Synth_Redukcja_CO

Redukcja CO2 dzięki wydłużonym okresom wymiany ( ochrona zasobów naturalnych ) i/lub obniżeniu oporów tarcia przy rozruchu. Oleje Panolin redukują również emisję CO2 poprzez poprawę efektywności pracy maszyn.

Panolin_HLP_Synth_wyd__u__enie_okresuWydłużone okresy użytkowania syntetycznych środków smarnych Panolin z grupy ECL w porównaniu z konwencjonalnymi olejami i smarami. Wszechstronne udokumentowanie wynikami testów terenowych ( m.in. testy wydłużone do 10 do 20 lat )

Panolin_HLP_Synth_oszcz__dno_____paliwa

Potencjalna oszczędność paliwa.

 

Panolin_HLP_Synth_Eco_Label

Tylko oleje, które są wykonane w co najmniej 50 % z odnawialnych zasobów naturalnych ulegają biodegradacji i obniżają emisję CO2, kwalifikują się do posiadania europejskiego certyfikatu ekologicznego ECO LABEL.

 

Panolin_Green_machine_Zielona_Maszyna
Dostępne produkty biodegradowalne

Oleje silnikowe

Panolin Biomot LD 10W/40

W pełni syntetyczny, szybko biodegradowalny, wysokosprawny olej silnikowy o wydłużonym okresie użytkowania ( SHPD – Super High Performance Diesel )

Panolin Ecomot 5W/30

Syntetyczny olej silnikowy o znakomitych właściwościach lekkobieżnych ( FE – Fuel Economy ) do smarowania nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska silników Diesla z normą czystości spali EURO 5.

 Oleje przekładniowe

Panolin Biogear RS

W pełni syntetyczny, przyjazny dla środowiska, wysokosprawny olej przekładniowy, przeznaczony do smarowania mocno obciążonych napędów zębatych, mechanizmów różnicowych i osi w maszynach i urządzeniach kolejowych.

Panolin Biofluid ZFH

W pełni syntetyczny, przyjazny dla środowiska olej typu UTTO ( Universal Tractor Transmission Oil ), przeznaczony do stosowania w kombinowanych systemach smarowania przekładni głównych, osi, układu hydraulicznego i mokrych hamulców w maszynach rolniczych i maszynach do robót ziemnych.

Panolin Biofluid LS

W pełni syntetyczny, szybko biodegradowalny olej przekładniowy do samoblokujących mechanizmów różnicowych w maszynach budowlanych, rolniczych i leśnych.

Panolin EP Gear Synth

W pełni syntetyczny, szybko biodegradowalny olej przekładniowy do mocno obciążonych przekładni przemysłowych, łożysk ślizgowych i tocznych.

Panolin EP Gear Synth VTD

W pełni syntetyczny i szybko biodegradowalny olej przemysłowy, przeznaczony specjalnie do stosowania w przemiennikach mocy Voith.

Oleje hydrauliczne

Panolin HLP Synth

W pełni syntetyczny, bezcynkowy, szybko biodegradowalny olej hydrauliczny. Zdolny do wielokrotnie wydłużonych okresów wymiany, z opcją niewymienialności do końca żywotności maszyny. Zastosowanie: głównie jako olej hydrauliczny do maszyn budowlanych, leśnych i urządzeń przemysłowych, w zaporach i innych systemach hydraulicznych.

Panolin HLP Synth E

W pełni syntetyczny, bezcynkowy, przyjazny dla środowiska olej hydrauliczny, oparty na bazie estrów nasyconych pochodzących z naturalnie odnawialnych źródeł. Do stosowania jako olej hydrauliczny wszędzie tam, gdzie wymagany jest olej z certyfikatem ECO LABEL

Oleje turbinowe

Panolin Turwada Synth

W pełni syntetyczny, szybko biodegradowalny olej turbinowy, oparty na bazie estrów nasyconych, przeznaczony specjalnie do stosowania w hydroenergetyce.

Panolin Turwada Synth E

W pełni syntetyczny, szybko biodegradowalny olej turbinowy, oparty na bazie estrów nasyconych pochodzących z naturalnie odnawialnych źródeł. Zastosowanie: łożyska i układy sterowania turbin wodnych.

Panolin Turwada S 220 LL

W pełni syntetyczny, przyjazny dla środowiska olej turbinowy, opart na bazie estrów nasyconych  pochodzących Z naturalnie odnawialnych źródeł. Przeznaczony do stosowania w otwartych systemach smarowania starszych typów turbin wodnych.

Olej do smarowania łańcuchów

Panolin Chainlube B 80

W pełni syntetyczny, szybko biodegradowalny, wysokosprawny olej do smarowania pił łańcuchowych, wykonany na bazie pochodzącej z naturalnie odnawialnych źródeł. Zastosowanie: wielosezonowy olej do pił łańcuchowych i traków.

panolin_hlp_synth_green_machine